Oude spullen recyclen? Weten wat je nog meer met afval kunt doen? Van 15 t/m 22 oktober zijn er speciale ‘duurzame’ activiteiten in het Universiteitsmuseum. Op dinsdag 18 en woensdag 19 oktober zijn er workshops waar kinderen gebruiksvoorwerpen maken van afval. Gedurende de hele herfstvakantie try out van de game Reset the Future en is er iedere dag een Jeugdlabspecial in het Jeugdlab.

Recyclefabriek

Heb je thuis nog oude kranten, een kapotte fietsband of een leeg pak drinken? Neem ze mee naar het Universiteitsmuseum en ga er op dinsdag 18 oktober en woensdag 19 oktober creatief mee aan de slag. In kleine workshops van een half uur maak je nieuwe gebruiksvoorwerpen van oud materiaal. Na afloop neem je je creatie mee naar huis. Voor kinderen vanaf 6 jaar, tussen 12.30 uur en 15.30 uur. Extra kosten €2,-.

Jeugdlab en Jeugdlabspecials

Ga lekker zitten op de spijkerbank, draai de kranen van de douche open of stop je hand in de snoepdoos. In het Jeugdlab kun je allerlei X-perimenten doen die te maken hebben met zien, ruiken & proeven, horen en voelen. Maar let op! Niet alles is wat het lijkt… In de herfstvakantie onderzoek je om 15.00 uur samen met de Jeugdlaborant een spannende vraag.

TRY OUT Reset the Future

Vanaf zaterdag 15 oktober is de tentoonstelling Reset the Future te zien. Bezoek in de herfstvakantie deze nieuwe interactieve tentoonstelling over duurzaamheid en probeer als één van de eersten de game. Hoe ziet jouw wereld eruit?  

Universiteitsmuseum Utrecht, Lange Nieuwstraat 106, 3512 PN Utrecht. Tel. 030 2538008. Openingstijden: dagelijks van 11.00 – 17.00 uur. Prijzen: 4 t/m 17 jaar €3,50/ vanaf 18 jaar €7,- www.uu.nl/universiteitsmuseum